Українопедія
Register
Advertisement
Друзі (Соцмережа)
Друзі лого 01
Українська назва Друзі.орг.юей
Пора з березня 2014
Тип Соціальна мережа (пишуть, шо перша, але таких з десяток)
Культура переважно, українська
Домени http://druzi.org.ua/
з 2017 druzi.life



ДрузіВхід

Сторінка входу

Друзі.орг.юей чи Друзі.укр — чи просто Друзі.

Соціальна українська мережа. Працює з березня 2014. Неодноразово підлягала ДДОС-атакам. Після чого обнулялися користувацькі сторінки і сторінки спільнот.

ДрузіОсобСтор01

Інтерфейс особистої сторінки користувача

Зараз є проблеми з «Новинами сайта», себто сторінкою, де можна почитати історію від моменту створення.

З інтерв'ю, наданих раніше[]

Українську соцмережа «Друзі» створили хлопці на ім'я Ковальчук Юрій і Белоус Дмитро. До десятка їхніх рідних та друзів надали допомогу коштами, працювали на добровільних засадах дизайнерами, редакторами, критиками.

AIN.UA вдалося умовити їх відповісти на кілька запитань.

Думка про створення української соцмережі народилася на тлі революційних подій в Києві. Один з майбутніх розробників ресурсу втомився лаятися з російськими «тролями» і гукнув товаришеві в сусідній кабінет: «Юра, давай зробимо свою соціальну мережу?». Після короткого обговорення, було вирішено створити ресурс тільки для українців, де не буде проросійської пропаганди, а обговорювати майбутнє країни зможуть тільки співвітчизники.

8 березня 2014 року команда зареєструвала домен druzi.org.ua, а через два тижні того ж місяця соцмережа запустилася і для користувачів. Перші кілька днів сайт практично не відкривався з-за DDoS-атак. За словами розробників соцмережі, здебільшого атаки йшли з території України.

На сьогодні в «Друзях» зареєструвалося вже більше 150 000 користувачів, і ця цифра постійно зростає. Крім цього, в соціальній мережі вже створено понад 10 000 спільнот, завантажено близько 200 000 аудіозаписів і 60 000 відеороликів. Нещодавно проект підтримало Держагентство з питань науки, інновацій та інформатизації, а один з українських реєстраторів подарував «Друзям» домен Друзі.укр.

AIN.UA вдалося розпитати одного з засновників ресурсу Володимира Пономарьова про те, навіщо Україні ще одна соцмережа, як в «Друзях» відносяться до піратського контенту і де знаходяться сервери ресурсу.

Як ви збираєтеся конкурувати з існуючими мережами? У чому ваша особливість?[]

Якщо мова йде про світові соціальні мережі, то, мабуть, нам рано ще говорити про конкуренцію, до того ж аудиторія у нас може відрізнятися. У нас не реєструються «всі, щоб знайти всіх», у нас реєструються ті, хто вважає себе патріотом своєї країни. Що стосується конкуренції з українськими соціальними мережами, то ми і гадки не мали, що буде стільки спроб створити локальну соцмережу.

Головна наша особливість у тому, що проект має ознаки народного ідеї народжуємо не тільки ми, а й активні користувачі. Кожен має можливість написати пропозицію, скаргу, вказати на помилку, ми аналізуємо, виправляємо і робимо висновки. Приміром, наші користувачі дуже хотіли мати розділ «гості» , щоб бачити, хто був на їх сторінках. Ми це зробили, але інші почали скаржитися, бажаючи залишатися анонімними. Відключили, і знову почалися скарги: «Поверніть!». Знайшли рішення - у кожного користувача тепер є у налаштуваннях пункт «Показувати мене в гостях?», де можна вибрати «так» або «ні». Всі щасливі.

Яке у вас ставлення до піратського контенту? Будуть блокувати його в «Друзях»?[]

Ми проти поширення піратського контенту і досить довго думали над цим питанням. Наприклад, що робити з відео (фільми, кліпи тощо)? Ми не завантажуємо відео на наші сервери, а додаємо тільки посилання на видеоресурсы, де відео пройшло модерацію.

Де знаходяться сервери-ресурсу?[]

Сервера ресурсу перебувають в Україні. Подробиці ми розкривати не хочемо, щоб не дати зайвої інформації нашим недругам.

Чи плануєте ви залучати інвестиції?[]

Ми створювали проект власними силами і на свої гроші. Інвестори нам зараз не потрібні, поки справляємося самі.

Які плани на найближчий час?[]

Зараз ми активно працюємо над створенням мобільного додатку для «Друзів». Ми зрозуміли, що більшість користувачів хочуть користуватися соцмережею не тільки за допомогою комп'ютера, але також з планшетів і смартфонів. Сподіваємося, що найближчим часом зможемо показати першу версію програми під Android.

Ставлення адміністрації до інтернет-колег[]

Володимир Дудай

23 серпня 2014 в 14:02 Музична пауза і трішки інформації для загального розвитку.

Багато питань стосовно наших подальших дій відносно інших українських соціальних мереж. На деякі з них я дам відповідь, аби вони не задавалися повторно.

1. dryzi.com.ua - копіпаста нашого першого варіанту мережі. Я думаю Ви й так бачите, що майбутнього в цієї мережі немає. Це НЕ наш проект, тому ніякого відношення до нього ми не маємо.

2. ц.укр - ПОВНА копія ВК. Я так розумію, мережа була створена спеціально для того, аби користувачі могли покинути російський ресурс, та користуватися українським, проте крім зміни палітри кольорів там нічого іншого немає. Тому я вважаю, що мережа буде існувати, проте не в великих масштабах. Тобто у всіх будуть сторінки на інших мережах, але вони деколи будуть заходити туди просто з цікавості.

3. weua.info - схоже, на просторах юанету (орг. уанет, юанет використовую тільки я) це наші найбільші конкуренти. Ця мережа постійно вдосконалюється тому їхнім користувачам нарікати немає на що. Особисто я ПРОТИ того, або користувачі чи то їхньої соц мережі, чи то нашого ресурсу вели якісь навіть маленькі конфлікти. Наша місія співпадає з їхньою. Ми маємо об'єднати усіх українських користувачів та дати їм можливість вільно використовувати весь потенціал соціальної мережі.

Також маленька деталь, яка мене трішки обурила. Недавно мені написав ображений користувач про те, що WeUA набагато розвиненіша, про неї набагато більше пишуть ЗМІ та їхнє посилання лежить на всіх форумах. Хочу сказати, що методи ведення рекламної компанії абощо це особиста справа кожного. Ми, наприклад, не робимо це тому, що головна ціль для нас не казати на кожному повороті, що ми кращі абощо, головне для нас - постійне вдосконалення. Тому за нас, краще будуть говорити ЗМІ, а задоволені користувачі.

Тому я хочу сказати, що ми поважаємо усіх наших однодумців, та бажаємо ним успіхів. Адже без конкуренції немає потенціалу, а без потенціалу немає нічого. Посилання: dryzi.com.ua

13 жовтня 2015 року[]

Друзі ЗапитІР 13жов2015

13 жовтня Юрій Ковальчук повідомив про перенесення сайту на російський хостінг. Перевіряємо це і дивимося скріншот: Кожен може перевірити запит самостійно за УРЛ, зазначеним на скріншоті (обведено червоним).

2017[]

Знову з'явилися якісь чергові Друзі. Цього разу на УРЛі druzi.life. Рушій, схоже, той самий. Проте нові адміни не знаюь старих. Що досить і досить дивно.

2017.10
Недоліки
  • Пошук спільнот незадовільний
  • Видалитися / додатися до спільнот можна, як зірки стануть дужже хитро
  • Активність 0,00

Виноски[]

Advertisement